Hüseyni Peşrev

 
Hüseyni Peşrev (Lavtacı Andon)
 Blogumuzun ziyaretçilerinden Murat Yüksel Bey yukarıdaki notanın teslim bölümündeki ikinci ölçü içindeki re do re üçlemesinin yanlış olduğunu ve doğrusunun mi re mi olması gerektiğini yazarak bizi uyarmış ve doğru olduğunu söylediği şekildeki notaları bize ulaştırmıştır, aşağıdaki notalar kendisinin bize verdiği notalardır. Sayın Murat Yüksel Bey'e teşekkür ederiz.


Hüseyni Peşrev
Beste: Lavtacı Andon
Makam: Hüseyni
Usûl: Muhammes
İcra Eden: Neyzen Kenan Aydınlı

4 yorum:

 1. Notada yanlışlık var. Teslimin ikinci ölçüsündeki üçleme re-do-re değil mi-re-mi olacak. Hem koyduğunuz videoda hem de dinlediğim tüm icralarda böyle çalınıyor. Elimdeki notada da mi-re-mi olarak görünmekte. Ayrıca bir Hüseyni eserde sürekli re-do üzerinde gezmek tatsız olduğundan rahatça göze ve kulağa çarpıyor. en kısa sürede notaları değiştirebilmenizi umuyorum.
  İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Murat Yüksel

   Bizdeki nota bu şekilde, nette baktığımız diğer notalar da aynı, eğer elinizde farklı bir nota varsa onu bize gönderebilirseniz onu da alternatif olarak yayınlayabiliriz.

   Sil
 2. http://i.hizliresim.com/JnzJrj.jpg
  http://i.hizliresim.com/3Yl5r5.jpg
  Olanaksızlıklardan ötürü şimdilik bunu gönderebiliyorum. Eğer nette bulursam daha düzgününü göndereceğim. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ben vıyolonsel ile bu eseri çok arzu ediyorum. Bir yerde Türk Musikisinde notaları 4 ses aşağıdan icra etmem gerektiğini okudum. Fakat bu eseri dinlediğim kişiler hep farklı yerlerden çalıyorlar. Ben de nasıl çalacağımı bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz doğrusu nedir? Mi re si diye mi başlıyor?

  YanıtlaSil

Sitemizi geliştirebilmemiz için YORUMUNUZ önemlidir. Sitede olmasını arzu ettiğiniz eserleri ilgili makamın olduğu sayfaya yazarsanız eklemeye çalışırız. Çalışmayan videoların altına not yazarsanız düzeltebiliriz. Sitemizi beğendiyseniz lütfen Facebook, Twitter gibi ortamlarda paylaşınız.