Siteden azami faydayı sağlamak için Mozilla Firefox tarayıcıyı kullanmanız önerilir, ilkel İnternet Explorer videoları çalıştırmıyor.

Gönül derdi çekenleri gizlice yaş dökenleri


Gönül derdi çekenleri, gizlice yaş dökenleri
Gönül derdi çekenleri, gizlice yaş dökenleri
Gönül derdi çekenleri, gizlice yaş dökenleri

Gönül derdi çekenleri, gizlice yaş dökenleri
Bağrımdaki dikenleri gidin sorun gecelerden
Geceler hülya demidir, âşıkların mahremidir

Gökte gözler kıpırdaşır, ay gülerek fısıldaşır
Sevgiliden selam taşır, ses duyulur yücelerden

Garip gecelerde ne var, yürekten özleyiş kadar
Uzaklardan incelerden ninni söyler hecelerden

Geceler sırdaşım benim, yarını müjdeleyenim
Çözülen bilmecelerden, ninni söyler hecelerden

Beste: Selâhattin Pınar
Güfte: Vecdi Bingöl
Makam: Hicazkâr
usûl: Aksak
Seslendiren: Melihat Gülses

3 yorum:

 1. Kültürümüze büyük katkılarından ötürü bu siteye emek verenleri candan kutlarım.Eser icra edilirken yanı başında notasının olması enstrüman çalanları fazlasıyla memnun etmiştir.Rahim

  YanıtlaSil
 2. Sayın Rahim

  Değerli yorrumunuz için teşekkür ederiz. Amaç tam olarak da sizin yazdığınız gibidir. Enstürman çalan arkadaşlar (özellikle de amatörce ilgilenenler) nota ile çalışırken bir tafatan da profosyonel icrayı dinleyebilsinler ve eserlerin sözlerini ve künyesini de bulabilisinler diye oluşturuldu bu blog. Gönül ister ki blogumuz daha çok insana ulaşabilsin.
  Saygılar

  YanıtlaSil
 3. Güfte Vecdi Bingöl,Beste rahmetli Selahattin Pınar'a ait Aksak usul Hicazkar makamındaki bu eşsiz eseri Melihat Gülses'in yorumuyla dinlemek ayrıbir güzel.Müzisyen arkadaşlar notalarla ilgilenirlerken biz dinleyici kesim eser hakkında yorum yaparak takipcileri bilgilendirirlerse minnetkar oluruz.Sağlıcakla kalın,Tevfik Kuzu

  YanıtlaSil

Sitemizi geliştirebilmemiz için YORUMUNUZ önemlidir. Sitede olmasını arzu ettiğiniz eserleri ilgili makamın olduğu sayfaya yazarsanız eklemeye çalışırız. Çalışmayan videoların altına not yazarsanız düzeltebiliriz. Sitemizi beğendiyseniz lütfen Facebook, Twitter gibi ortamlarda paylaşınız.